Działy firmy Abakon

Nowy wymiar konstrukcji drewnianych


Do budowy domów stosujemy specjalistyczne drewno klejone KVH i BSK. Obecne technologie pozwalają uzyskać nowoczesny materiał budowlany jakim jest drewno klejone warstwowo. Jest to ekologiczny materiał, różniący się od tradycyjnego drewna litego. Zastosowanie drewna klejonego jest takie samo jak w przypadku drewna litego, czyli jako elementy nośne w konstrukcji stropu, więźbie dachowej i w prefabrykowanym szkielecie ścian zewnętrznych. Proces produkcji drewna klejonego pozwala zminimalizować wady drewna litego i nadać elementom nowe ulepszone parametry.(Ulepszone) właściwości drewna klejonego

 
 
Zabezpieczenie przeciwpożarowe

Gładkie powierzchnie elementów sprawiają że płomienie "ślizgają" się po powierzchni i trudniej dochodzi do zapłonu.


 
 
Odporność na odkształcenia

suszenie komorowe drewna do wilgotności około 15% zapewnia stabilność kształtów i wymiarów. Nie ma konieczności impregnacji chemicznej.


 
 
Ochrona przed grzybami i owadami

Do produkcji stosuje się wyłącznie drewno nie posiadające uszkodzeń powodowanych przez grzyby lub insekty. Dzięki suszeniu komorowym zostają zniszczone ewentualne zarodników grzybów domowych i pleśniowych oraz znajdujące się w drewnie owady. Struganie powierzchni zmniejsza przyczepność zarodków grzybów i jaj  owadów.Co świadczy o najwyższej jakości?

Drewno klejone stosuje się w najbardziej wymagających konstrukcjach o dużych rozpiętościach lub o znacznych obciążeniach, takich jak mosty, wiadukty, baseny, hale sportowe. Produkcja drewna klejonego podlega stałej kontroli instytucji zewnętrznych. Poniżej kilka przykładów takich obiektów. 


Sheffield Winter Garden, Wielka Brytania - jeden z największych ogrodów zimowych w Europie.

Sheffield Winter Garden, Wielka Brytania - jeden z największych ogrodów zimowych w Europie.


Donald McIntyre Building, Wielka Brytania - wydział uniwersytetu Cambridge

Donald McIntyre Building, Wielka Brytania - wydział uniwersytetu Cambridge 


Richmond Olympic, Kanada - hala sportowa z konstrukcji drewnianych

Richmond Olympic, Kanada - hala sportowa 


Wood bridge Montmorency  - most drewniany.

Wood bridge Montmorency