Działy firmy Abakon

7 powodów, dla których warto wybrać dom z prefabrykatów drewnianych.

Popularna metoda tradycyjna murowana jest czasochłonna, wymaga dużego nakładu pracy i niesie ryzyko popełnienia błędów wykonawczych. Czy nie wolałbyś łatwiej i szybciej wybudować domu o identycznym standardzie?

1. Dom powstaje z milimetrową precyzją

Precyzja wykonania domów z drewna.

Współczesne domy prefabrykowane powstają przy użyciu najnowszych programów wspierających proces projektowania, gwarantujących bezpieczeństwo elementów, połączeń i ogólną stateczność budynku. Produkcja elementów podlega stałej kontroli, a do ich wykonania stosuje się najlepsze materiały.


2. Przyjazny mikroklimat
 Mikroklimat domów szkieletowych.

Mikroklimat panujący w domu ma wpływ na nasze samopoczucie. Prefabrykowane ściany w technologii szkieletu drewnianego pomagają utrzymać optymalną temperaturę powietrza i wilgotność powietrza.

3. Rozsądna cena
Dom z drewna w cenie mieszkania.

Czy wiesz że koszt budowy niewielkiego domu ze ścianami prefabrykowanymi jest zbliżony do ceny mieszkania w budownictwie wielorodzinnym? Co wpływa na obniżenie kosztów budowy domu? Budowa domu w systemie tradycyjnym ze ścianami murowanymi trwa w najlepszym wypadku około 12 miesięcy czyli 2 razy dłużej, zwiększając koszty robocizny, i ewentualne koszty kredytu. Prefabrykaty dzięki gładkiej powierzchni nie wymagają wykonywania tynków wewnątrz pomieszczeń, posiadają też ułatwienia przy wykonywaniu instalacji, czy montowaniu stolarki.


4. Dom na pokolenia
Trwałość domów drewnianych w konstrukcji szkieletowej.

Panuje opinia o niskiej trwałości domów z prefabrykatów drewnianych, tymczasem drewno, odpowiednio przygotowane i przechowywane jest jednym z najtrwalszych materiałów budowlanych. Prefabrykowane ściany w konstrukcji szkieletowej są bezpieczne pod względem pożarowym, elastyczność konstrukcji drewnianych sprawia, że domy wytrzymują wstrząsy sejsmiczne oraz doskonale radzą sobie z silnym wiatrem występującym w naszej szerokości geograficznej.

5. Komfort budowy
Buduj swój dom bezstresowo.

Budowa domu metodą tradycyjną ze ścianami murowanymi niesie za sobą wiele niewiadomych. Długi czas budowy, w trakcie którego ponosisz koszty związane z wynajmem lub opłacaniem mieszkania, wyższe koszty kredytu, ryzyko przy wyborze ekipy, konieczność wykonania tynków wewnątrz domu, wiele nieprzewidzianych problemów i utrudnień... Czy nie wolałbyś łatwiej i szybciej wybudować domu o identycznym standardzie?

6. Oszczędność kosztów
Ekonomiczna budowa domu z drewna.

Oszczędności są nie tylko na etapie budowy domu. Dom jest też tańszy w eksploatacji. Ściany, które są wypełnione materiałem izolacyjnym dobrze zabezpieczają przed ucieczką ciepła na zewnątrz.  

7. Troska o środowisko
Ekologiczne środowisko naturalne.

Dom ekologiczny jest wybudowany z materiałów, które nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie. W trakcie budowy dąży się do minimalizacji zużycia energii: przy produkcji materiałów, transporcie i montażu. Oszczędność energii jest również na etapie użytkowania domu - ściany mają bardzo dobrą izolacyjność cieplną, przez co dom w zimie łatwiej nagrzać, a w lecie utrzymać w nim chłód. Maksymalne wykorzystanie drewna, które jest odtwarzane i występuje w dużych ilościach. Budownictwo szkieletowe mniej zanieczyszcza środowisko naturalne w porównaniu do tradycyjnego, przez co jest dla niego mniejszym obciążeniem.